Podsumowanie

1. By efektywniej się uczyć dziel dłuższe zadania na krótsze by lepiej się skoncentrować i zdyscyplinować. Przez to w krótszym czasie zobaczysz swoje postępy.

2. Wyeliminuj wszystkie rzeczy które mogą przeszkadzać!Zwłaszcza telewizor, radio, i wszystko inne co może Tobie przeszkadzać!

3. Na czas nauki odłóż i wycisz telefon, by niepotrzebnie Ciebie nie dekoncentrował. Wówczas szybciej uporasz się z zadaniem i będziesz mógł rozmawiać i pisać ze znajomym.

4. Ustal stałe pory odrabiania lekcji! Wówczas nie będziesz odkładać ich na później, lepiej się skupisz i będziesz mieć poczucie że po ustalonym czasie będziesz mieć czas wolny!

5. Pamiętaj o ruchu na świeżym powietrzu! Lepsze dotlenienie ułatwi koncentrację i poprawi komfort snu! Wysiłek fizyczny da tobie też energię do nauki.

6. Pamiętaj o czasie na rozrywkę, nie tylko pracą człowiek żyje i czasem musi mieć trochę relaksu. Angażowanie się w zbyt dużą ilość zajęć w jednym czasie nie służy koncentracji i wydłuża czas pracy nad poszczególnymi zadaniami.

7. Pamiętaj o odpoczynku. Odpowiednia ilość godzin snu jest ważna by układ nerwowy się zregenerował i mógł lepiej radzić sobie z zadaniami (min 8 godzin snu)

8. Rób sobie krótkie przerwy 10-15 min – na herbate, przekąskę. Pamiętaj jednak żeby przerwa nie przeciągała się i być nie angażował się na niej w inne zajęcia np. sprawdzanie telefonu, bo jest ryzyko że wciągniesz się w tą czynność i trudno będzie Ci wrócić do nauki.

9. Staraj się ćwiczyć koncentrację przez gry i zabawy które są do tego wymyślone (już trzy zadania znasz 🙂

10. Pamiętaj o odpowiedniej diecie.