To pomaga usprawnić uczenie się:

B. Pozytywne nastawienie. Właściwa motywacja i wiara w swoje możliwości. Pamiętajmy aby starać się zrobić zadanie od początku do końca nie zajmując się po drodze innymi sprawami. Dla efektywnej nauki ważny jest jest stopień rozumienia uczonego materiału. Starajmy się więc wyjaśniać wszelkie występujące w tym zakresie wątpliwości.Bądź ciekawy nowej wiedzy i doczytuj dodatkowe informacje, które mogą wyjaśnić wątpliwości.

C. Pozbądźmy się tych rzeczy, które odwracają nasza uwagę od wykonywanej pracy czy nauki. Pamiętajmy też o tym, by pomieszczenie w którym się uczymy było właściwie oświetlone, miało optymalną temperaturę, było przewietrzone i wyciszone. Ustalmy też czas który poświęcamy na naukę by nie mieć poczucia że będzie się to robić przez cały dzień. Dobrym pomysłem jest również wyznaczenie sobie nagrody za odrobioną naukę np. obejrzenie serialu, czy granie w ulubioną grę.

D. Aktywność fizyczna która poprawia samopoczucie i pobudza dopływ krwi do mózgu, dzięki czemu jego praca jest sprawniejsza. 

E. Stałe ćwiczenie pamięci. Pamiętajmy że jednorazowe ćwiczenia nie dadzą dobrych rezultatów. Dotyczy to także koncentracji uwagi.