Jak wspierać dziecko w domowej edukacji? Konsultacje z psychologiem.

Warsztat on-line skierowany jest do rodziców oraz opiekunów prawnych, którzy chcieliby dowiedzieć się, w jaki sposób budować potencjał dziecka w edukacji pozaszkolnej. Obecnie sytuacja pandemii COVID-19 wymusza zamknięcie szkół, dlatego nasz warsztat powinien być przydatny szczególnie w obecnych czasach,
Porozmawiamy m.in. na temat aktualnej sytuacji dzieci (i rodziców oraz opiekunów prawnych) uczących się w ramach zdalnej szkoły. Wspólnie spróbujemy ustalić plusy i minusy nowej rzeczywistości oraz sposoby radzenia sobie z bieżącymi wyzwaniami.
Postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania:
  1. W jaki sposób uczą się dzieci?
  2. Jak zorganizować efektywną naukę w domu?
  3. Dlaczego moje dziecko nie chce się uczyć?
  4. Jak mogę wesprzeć moje dziecko w nauce zdalnej?
  5. Jak efektywnie spędzić wakacje i rozwijać ciekawość u dzieci?
Zajęcia potrwają maksymalnie 1,5 godziny 🙂 W ramach zajęć będzie można skorzystać z bezpłatnych porad indywidualnych naszych psycholożek!
Zapisy oraz pytania przyjmujemy na adres e-mail: korki@instytutrozwoju.edu.pl.
W treści prosimy podać datę warsztatów (do wyboru jest 19.11 lub 26.11) imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz numer telefonu kontaktowego. Warsztaty odbędą się ON-LINE.
Zajęcia poprowadzi Sandra Wilczyńska – psycholog, absolwentka Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Ukończyła również Studium Terapii Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Pracuje jako psycholog w szkole podstawowej wspierając dzieci, rodziców i nauczycieli w codziennych trudnościach. Swoje zainteresowania kieruje wokół psychologii rozwoju, zagadnień poczucia własnej wartości i potrzeb.
Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych skupiających się na tematyce rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Współautorka projektu „Psychologiczne Jam Session” popularyzującego wiedzę psychologiczną i aktywne spędzanie wolnego czasu. Chętnie udziela się społecznie prowadząc warsztaty dla seniorów, młodzieży i dzieci (m.in. „Ćwiczenie pamięci dla seniorów”, „Warsztaty o miłości”, „Aktywny Mały Uniwersytet Latający”).
Wciąż poszerza swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach dotyczących pracy terapeutycznej z dzieckiem i rodziną.
link do wydarzenia na portalu facebook: https://www.facebook.com/events/745938436270901/
Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Organizowane w ramach projektu Korki w Mieście współfinansowanego z środków Urzędu Miasta Poznania #poznanwspiera