Korki w Mieście – czyli bezpłatne korepetycje w Poznaniu

Korki w Mieście to projekt, który ma na celu wsparcie środowiska rodziców i ich dzieci – uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkoły gimnazjalnej i szkół średnich. Projekt zaczęliśmy realizować w dwóch fazach pilotażowych w 2017 roku. Pierwsza edycja odbyła się w miesiącach maj-czerwiec 2017 i nazwana została „Korki w Centrum” a swoją nazwę wzięła od naszego partnera Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz obszaru realizacji zadania czyli centrum Miasta Poznania. Projekt zakończony sukcesem a oto kilka liczb:

tyle łącznie uczniów było na wszystkich zajęciach razem wziętych
tylu uczniów skorzystało z zajęć
tyle godzin w ramach Korków Centrum poświęcili prowadzący uczniom
tylu prowadzących pomagało uczniom

Zaangażowanie w projekt wykazali miejscy radni z różnych klubów, którzy posiadają dorobek dydaktyczny oferowanych przedmiotów zajęć.

Drugim etapem rozwoju projektu był następny pilotaż, który realizowaliśmy w kolejnym semestrze otwierając przy okazji rok szkolny 2017/2018. Założeniem było rozszerzenie skali projektu o kolejne lokalizacje oraz zwiększenie przestrzeni czasowej jego realizacji. Realizacja projektu trwała w miesiącach wrzesień – grudzień 2017 i obejmowała następujące obszary - Centrum, Jeżyce oraz Naramowice

Korki w Mieście na stałe weszły do zadań realizowanych przez Instytut Rozwoju Aktywności w następnym roku, które realizowaliśmy w terminie kwiecień – grudzień 2018. Powiększając tym samym ilość lokalizacji, partnerów oraz beneficjentów projektu. Projekt odbył się w następujących lokalizacjach: Centrum, Jeżyce, Naramowice, Wilda, Dębiec, Grunwald, Podolany, Strzeszyn, Rataje.

Realizując projekt Korki w Mieście nasza pomoc nie ograniczyła się tylko do uczniów, którzy potrzebowali pomocy z takich przedmiotów jak Matematyka, Fizyka, Język angielski, Język polski czy  Przyroda. Zajęcia dodatkowe dostępne były także dla rodziców czy opiekunów prawnych i odbyliśmy kilkadziesiąt godzina warsztatów na następujące tematy:

Jak wspierać dziecko w edukacji po szkole?

Jak skutecznie odrabiać zadania domowe z dzieckiem?

Dzięki temu projektowi wykorzystujemy potencjał, który drzemie w środowiskach seniorów z uprawnieniami. Osobami, które poprowadzą zajęcia będą zarówno młodzi jak i emerytowani nauczyciele, którzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie. Chcemy pobudzić potrzebę wykorzystywania przez miasto Poznań potencjału osób starszych z konkretnymi umiejętnościami.

Obecnie realizujemy edycję bezpłatnych korepetycji przez cały rok pod nazwą „Korki w Mieście – Poznań 2019”. Zapisać na zajęcia można się tutaj