Plenerowe knajpy, dyskoteka i kino pod chmurką – sobota na Skwerze Eki z Małeki

Sobota na Skwerze Eki z Małeki!

Razem z Radą Osiedla św. Łazarz, wynajęliśmy leżaki oraz zieleń, by zagospodarować jezdnie wokół skweru. Zorganizowaliśmy pokaz filmu, a następnie zaprosimy mieszkańców na silent disco. Wokół skweru rozwiesiliśmy girlandy z żarówek, aby podkreślić klimat miejsca, a także zapewnić większe bezpieczeństwo poprzez doświetlenie miejsca imprezy.

W ramach wydarzenia zaprosiliśmy sąsiadujące lokale gastronomiczne, by w symbolicznych cenach sprzedawały swoje produkty. Nie pozostając obojętnym na zmiany, które zachodzą na osiedlu św. Łazarz tegoroczne wydarzenie zrealizowaliśmy na Skwerze Eki z Małeki oraz przylegających do niego jezdniach. Sukces sylwestra, czy imprezy w ramach Parking Day pokazał, że miejsce to ma duży potencjał i mieszkańcy przychodzą na wydarzenia odbywające się na skwerze. Wpisało się to w trwające konsultacje społeczne dot. przyszłości tego miejsca i uświadomi mieszkańcom, jak duży i żywy może być ten skwer po przebudowie.

Zależało nam także na integracji mieszkańców, zarówno tej międzypokoleniowej, jak i przede wszystkim mieszkańców rdzennych i nowych. Chcieliśmy, aby dzięki projektowi lokalna społeczność lepiej się poznała, spędziła czas na skwerze, który na co dzień mijają spiesząc się do pracy, czy tylko wyprowadzają tam psa. Eki z Małeki jest – obok rynku – centralnym punktem Dolnego Łazarza. Od kilku lat trwa tam oddolny proces rewitalizacji tego miejsca za pomocą działań kulturalnych. Po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania przestrzeń wokół skwerku, obecnie zastawiona samochodami, stanie się pusta. Proces inwestycyjny trwa dłużej, niż mogłoby się wydawać dla większości mieszkańców, dlatego tak ważne jest stałe ożywianie tego miejsca, by wiedzieli, że doczekają się nowego skweru, zgodnego z ich potrzebami, które wyrazili w ramach szerokich konsultacji społecznych.

więcej na: https://www.lazarz.pl/?id=2&nr=14350

Wydarzenie współfinansował budżet Miasta Poznania #poznanwspiera

© 2019 Instytut Rozwoju Aktywności